Konzultace stavebního projektu


Jak ušetřit desítky či stovky tisíc? Dobře rozhodovat znamená zamýšlet se v pravý čas...


Stavební projekt mívá řadu úskalí, která se projevují až ve fázi realizace. Konzultací projektu předejdete zbytečným investicím a vícenákladům.

15 let jezdíme po stavbách a přetváříme "místnosti" na "bydlení". V praxi se potkáváme se stále se opakující situací - stavba pokračuje, je toho čím dál víc a je třeba pořád něco rozhodovat.

V této situaci je pro Vás dobré mít někoho na své straně. Pro správná rozhodování je totiž dobré vědět, čím se máte řídit. Můžeme Vám poradit například:

  • Kam se budou otevírat dveře
  • Kde udělat vývody vody, plynu, elektřiny
  • Kam umístit světla
  • Jak připravit odtah digestoře
  • Zda a kde provést předěl podlahy
  • Jak připravit kotvení pro schodiště
  • Posunout tuto příčku, zbourat, nebo nechat?...

Pro tato rozhodnutí je totiž nutné vědět, čím se mají řídit a čemu sloužit. Vezměme si třeba kuchyň - často se stává, že po návrhu kuchyně je třeba hýbat s vývody, jejichž umístění vyplynulo z norem, nebo také "tak nějak". Klientům se to nechce překopávat - vše už je hotové a byla by to škoda. V takovém případě platí, že řešení kuchyně "řídí instalatér". V kuchyni se ale vaří, umývá, připravuje, servíruje, ukládá, uklízí, spolupracuje, dívá se z okna, mluví s přáteli, objímá s partnerem... Potřebujete, aby někdo hájil vaše zájmy.
Váš projekt má potenciál, který lze odkrýt a naplnit. Někdy se stává, že magickým tahem (např. posunem příčky) se vyřeší problém, který ještě není vidět. Vyplatí se věnovat chvíli času a vyhnout se tak nesmyslným investicím.
JAKÝ MÁ KONZULTACE PRŮBĚH?

Během 20 - 50 minut rozhovoru nad projektem se podíváme, jak Váš život potkává s prostorem, který projekt vytváří. Upozorníme Vás na úskalí, která budou patrná na první pohled, promluvíme si o Vašich potřebách a o tom, co se dá v této fázi udělat pro smysluplnost Vaší investice. Je možné, že se poté dohodneme na další spolupráci, třeba na návrhu interieru s vizualizacemi a jeho realizaci.
CO JE TŘEBA PŘIPRAVIT
Pro konzultaci je dobré mít s sebou celý projekt (např.pro stavební povolení). Potřebné jsou především půdorysy, vhodné jsou pohledy, řez a situace (umístění stavby na pozemku). Ideální je mít s sebou i fotky prostředí, bydlení je totiž komplexní záležitost a je třeba k tomu i tak přistupovat. Jste li v partnerství, přijdťe raději oba.
KDE A KDY SE POTKÁME?
Stavební projekt obvykle konzultuji na místě stavby. Konzultace probíhají zpravidla v 11:00 a 17:00, a to v úterý a ve čtvrtek. Můžeme se také dohodnout termínu, který Vám bude lépe vyhovovat. Prosím rezervujte si můj čas zde alespoň týden dopředu, abych se Vám mohl věnovat.
A CENA?
První konzultaci beru jako naše seznámení a je bezplatná. V průběhu uvidíme, co pro Vás mohu dále udělat, navrhnu Vám tedy rozsah a cenové rozmezí. Často se pak stává, že se s klienty dohodneme na zhotovení studie interieru, návrhu fasády nebo na komplexním řešení úprav a změn celého domu.
Pokud zvolíte pouze sérii konzultací (bez návrhů z mé strany), s finální cenou se obvykle vejdeme do 2.600,- Kč + cestovní výdaje. Tato cena zahrnuje skicované zákresy do Vaší dokumentace.

Kalendář

Reference

Jak se pozná kvalita

Jak se pozná kvalita

Dokonale provedené detaily svědčí o míře...

27.07.2012

Celý článek

Příjemné bydlení

Příjemné bydlení

Zadáním bylo najít jednoduché a účelné řešení...

27.07.2012

Celý článek

Dům první

Dům první

Porovnejte, jak působí na atmosféru dvou stejných...

27.07.2012

Celý článek

Režné zdivo v kuchyni

Režné zdivo v kuchyni

S cihlami ve všech podobách se dá v interiérech...

27.07.2012

Celý článek

Provozovna

Provozovna

atelier kuchyní, nábytku a bydlení

27.07.2012

Celý článek

Po schodech dolů

Po schodech dolů

Pojďte se s námi projít po schodech dolů. Půjdeme...

27.07.2012

Celý článek

Návrh do Švýcarska

Návrh do Švýcarska

Díky předem zpracovanému projektu můžete výrazně...

27.07.2012

Celý článek

Třešňová design kolekce

Třešňová design kolekce

Sametová krása třešňové dřeviny propůjčuje své...

27.07.2012

Celý článek

Kuchyň do Švýcarska

Kuchyň do Švýcarska

Kuchyň pro Švýcary je pro Opavskou firmu výzva....

27.07.2012

Celý článek

Ložnice v javorové dýze

Ložnice v javorové dýze

Zadání: Vizuálně jednoduchá, světlá ale...

27.07.2012

Celý článek

http://www.systeme.cz/profil/podnikame-bez-korupce